• +380 50 308-10-77
  • +380 67 656-27-72
  • +380 93 170-17-37
0.00 грн
Кошик
Подарунки Всім клієнтам!

Подарунки та діловий етикет

Подарунки - це обов'язкова частина ділових відносин. Подарунки дарують на дні народження, при підвищенні по службі, на професійні та традиційні свята. Подарунок висловлює увагу і повагу. Ділові подарунки колегам, партнерам, керівникам і підлеглим роблять наше трудове життя багатшим і приємнішим. При цьому до вибору ділового подарунка треба ставиться особливо уважно, оскільки існує ряд правил і умовностей бізнес-етикету, які треба враховувати.
Подарунки та діловий етикет

Подарунок діловому партнерові повинен бути коректним, досить стриманим і незабутнім. Добрими діловими подарунками є канцтовари: ручки Parker, Waterman, щоденники або набори канцелярського приладдя. Подарунки партнерам завжди надсилаються разом з візиткою компанії-дарувальника. Іноземним колегам доречно підносити сувеніри, що мають національний колорит. Текст поздоровлення обов'язково повинен бути на мові країни, в яку відправиться листівка.

Шкіргалантерейні вироби, кейси для ноутбуків, портфелі, сумки, барсетки, папки для конференцій є прекрасними бізнес-подарунками. Вони функціональні і мають привабливий зовнішній вигляд.

Керівники відділів між собою можуть обмінятися оригінальними візитницями, чохлами для кредитних карт. Товаришам по службі можна подарувати канцелярський набір, органайзер або записну книжку. Як правило, серед тих, кому дарують подарунки, виявляються кілька колег, тому, щоб не зіпсувати відносин, подарунки повинні бути однаковими за значимістю.

Підлеглим можна подарувати будь-які предмети, корисні для роботи. Наприклад, різноманітні ручки, степлери, калькулятори, блокноти та інші офісні приналежності. Або комп'ютерні аксесуари, наприклад, підставки для дисків, сумки для CD. Можна нанести на них логотип компанії. З одного боку, вони розцінюються як презенти, піднімають корпоративний дух, з іншого - виступають як атрибут професійної діяльності. А вашим гостям можна дарувати кулькові ручки, блокноти, календарі, підставки для канцтоварів, килимки для миші або папки з логотипом компанії. Такі сувеніри практичні і залишають добру пам'ять.

Начальнику подарунок краще дарувати всім колективом. Подарунок начальнику повинен бути одночасно нейтральним і таким, що демонструє повагу: красивий настільний набір, добротний портфель або шкіряна папка.

Подарунки, призначені офіційним особам не повинні виходити за рамки ділового середовища, тому сміливо можете купувати солідні канцелярські приналежності, а також аксесуари, які вписуються в стиль і відповідають статусу адресата. Проте діловий подарунок не повинен бути занадто дорогим. В іншому випадку своїм подарунком ви створите незручну ситуацію, адже подарунок може бути розцінений як тиск. А дорогий подарунок посадовій особі може бути розцінено як хабар.

Обов'язковим правилом для подарунка, призначеного VIP-персоні, є пам'ятний напис на внутрішній стороні речі.

Всі подарунки колегам, підлеглим та начальнику повинні вручатися в присутності всього колективу. Подарунки краще дарувати у гарній упаковці, що створює перше сприятливе враження. І нехай ваш подарунок супроводжують побажання виконання бажань, здоров'я, щастя, нових звершень і успішного бізнесу.
Наш Сайт використовує cookie-файли для надання послуг відповідно до нашої політики конфіденційності. Для того щоб продовжити роботу з Сайтом, Вам необхідно прийняти використання cookie-файлів.